na úvodní stranu přeskočit menu
 

Aktuality

Paulo Coelho v Praze - fotoreportáž

Naše redakce ve spolupráci s nakladatelstvím Argo připravilo malou fotoreportáž z této nečekané návštěvy Paula Coelha.

racer, 27.05.2009

Paulo Coelho v Praze

Paulo Coelho přijíždí nečekaně do Prahy, kde se dnes ubytuje v hotelu Four Seasons. Zítra bude v Praze natáčet televizní reklamu pro Volkswagen. Paulo Coelho si sám Prahu pro natáčení vybral pro svůj silný vztah k tomuto městu.

Zuzana Micková, Argo, 25.05.2009

Křest životopisu Paula Coelha

Zveme všechny příznivce Paula Coelha na setkání u příležitosti křtu knihy Mág a malou oslavu 1. výročí tohoto oficiálního webu pro ČR.
Akce se koná 11. května 2009 od 18:00 v Paláci knih Luxor na pražském Václavském náměstí.
Pozvánku zvětšíte kliknutím.

Pozvánka na akci

racer, 29.04.2009

Vyšel Mág

Morais, Fernando - Mág
Příběh Paula Coelha: Fernando Morais - Mág.

Fernando Morais, jeden z autorů, kteří v Brazílii položili základy biografii jako literárnímu žánru, zaměřil svůj investigativní zápal na brazilskou osobnost, jež se stala velkým mýtem nejnovější brazilské historie. Tou osobností je Paulo Coelho, světoznámý spisovatel, jehož knih se prodal astronomický počet 100 milionů výtisků a který se dokázal stát nejpřekládanějším žijícím autorem na světě. Mág je strhujícím příběhem životní cesty hvězdy, kterou si předcházela knížata, šejkové, královny i prezidenti. Příběhem, jaký by se nezrodil ani ve fantazii těch nejkreativnějších scenáristů.

Zdroj: nakladatelství Argo

racer, 27.04.2009

Připravované knihy 2009

PAULO COELHO tento rok - nový román i obsáhlá biografie.

Již v dubnu tohoto roku vyjde obsáhlá biografie Paula Coelha MÁG, na podzim pak jeho nový román VÍTĚZ JE SÁM.


Morais, Fernando - MÁG - Životopis Paula Coelha
Fernando Morais
MÁG
Životopis Paula Coelha

Kniha významného brazilského novináře a scenáristy pojednává o osobnosti a životní cestě Paula Coelha. Bez předsudků i bez příkras líčí klíčové zkušenosti, které budoucího spisovatele formovaly – vztahy s rodiči, pobyty v psychiatrických léčebnách, rozmanité sexuální zkušenosti, inklinaci k satanismu, střet s mocí, znovuobjevení víry i tvůrčí úspěchy, jak v oblasti hudby, tak později literatury. Stejně věcně i zasvěceně nás autor seznamuje s Coelhovým každodenním životem, pracovními i jinými návyky a vztahy se spolupracovníky i dalšími lidmi. Milovníci Coelhových knih zde najdou klíč k hlubšímu pochopení spisovatelova díla.


Coelho, Paulo - Vítěz je sám
Paulo Coelho
VÍTĚZ JE SÁM

Svůj dvanáctý román Paulo Coelho pojal jako panoramatický snímek současného světa, světa založeného na pouhém zdání a procházejícího krizí základních hodnot. Děj knihy se odehrává během 24 hodin na filmovém festivalu v Cannes a k jeho hrdinům patří producenti, slavní herci, topmodelky, scenáristé, adeptky herectví a v neposlední řadě masový vrah, který bezprostředně po sobě spáchá pět vražd. Román, psaný formou thrilleru, je portrétem Supertřídy, mocenské globální elity 6000 vyvolených určující charakter dnešního světa.

Zuzana Micková, Argo, 21.01.2009

přejít na začátek článku
přejít na menu