na úvodní stranu přeskočit menu
 

Aktuality

Připravované knihy 2009

PAULO COELHO tento rok - nový román i obsáhlá biografie.

Již v dubnu tohoto roku vyjde obsáhlá biografie Paula Coelha MÁG, na podzim pak jeho nový román VÍTĚZ JE SÁM.


Morais, Fernando - MÁG - Životopis Paula Coelha
Fernando Morais
MÁG
Životopis Paula Coelha

Kniha významného brazilského novináře a scenáristy pojednává o osobnosti a životní cestě Paula Coelha. Bez předsudků i bez příkras líčí klíčové zkušenosti, které budoucího spisovatele formovaly – vztahy s rodiči, pobyty v psychiatrických léčebnách, rozmanité sexuální zkušenosti, inklinaci k satanismu, střet s mocí, znovuobjevení víry i tvůrčí úspěchy, jak v oblasti hudby, tak později literatury. Stejně věcně i zasvěceně nás autor seznamuje s Coelhovým každodenním životem, pracovními i jinými návyky a vztahy se spolupracovníky i dalšími lidmi. Milovníci Coelhových knih zde najdou klíč k hlubšímu pochopení spisovatelova díla.


Coelho, Paulo - Vítěz je sám
Paulo Coelho
VÍTĚZ JE SÁM

Svůj dvanáctý román Paulo Coelho pojal jako panoramatický snímek současného světa, světa založeného na pouhém zdání a procházejícího krizí základních hodnot. Děj knihy se odehrává během 24 hodin na filmovém festivalu v Cannes a k jeho hrdinům patří producenti, slavní herci, topmodelky, scenáristé, adeptky herectví a v neposlední řadě masový vrah, který bezprostředně po sobě spáchá pět vražd. Román, psaný formou thrilleru, je portrétem Supertřídy, mocenské globální elity 6000 vyvolených určující charakter dnešního světa.

Zuzana Micková, Argo, 21.01.2009

Blíží se premiéra filmu "Veronika se rozhodla zemřít"

Filmová adaptace Coelhovy knihy "Veronika se rozhodla zemřít" bude mít v USA premiéru v listopadu 2009.

Filmového zpracování knižního bestselleru Veronika se rozhodla zemřít se ujala britská režisérka Emily Young, titulní roli Veroniky ztvárnila ve stejnojmenném filmu americká herečka Sarah Michelle Gellar. Emily Young je držitelkou ceny BAFTA (British Academy of Film and Televison Arts Awards) za svůj předchozí snímek Polibek života.

Trailer můžete shlédnout na oficiálních stránkách filmu, kde se v blízké době objeví i další informace.

Kniha byla už jednou zfilmována - japonský film vznikl v roce 2005, do evropské distribuce se ale nedostal.

Zuzana Micková, Argo, 16.01.2009

Připravuje se film Alchymista

Na jaře tohoto roku se začne s natáčením filmového ALCHYMISTY!

Světový bestseller a vůbec nejúspěšnější a nejznámější román Paula Coelha Alchymista se dočká filmového zpracování. Natáčet by se mělo začít na jaře či v létě roku 2009.

Oficiálně byly podrobnosti plánovaného natáčení s rozpočtem přes 60 milionů dolarů poprvé oznámeny na Filmovém festivalu v Cannes 2008 producentem Harvey Weisteinem. Ten svěřil režii Lawrenci Fishburnovi, který se bude zároveň podílet na scénáři a ztvární také titulní roli alchymisty.

U herce Lawrence Fishburna, nominovaného roku 1994 na Oscara, známého ale u nás především z filmů série Matrix, půjde o režijní debut. Harvey Weistein je jedním z nejvýraznějších producentů Hollywoodu, podepsán je pod mnoha úspěšnými tituly, jako jsou například Anglický pacient, Dobrý Will Hunting, Chicago nebo Zamilovaný Shakespeare.

Weinstein v Cannes také prohlásil, že do filmu chce v každém případě nějakým způsobem obsadit i herečku Penélope Cruz.

Natáčet se bude v Evropě, na Středním východě a v severní Africe, začít by se mělo na jaře nebo v létě roku 2009. V současné době probíhá casting na hlavní roli andaluského pastýře Santiaga.

zdroje: Reuters, Telegraph

Od prvního vydání Alchymisty loni uplynulo 20 let. Kniha byla přeložena do 67 jazyků a vydána ve více než 150 zemích. Prodáno bylo dosud přes 30 milionů výtisků.

Zuzana Micková, Argo, 16.01.2009

Proslov při zahájení Knižního veletrhu ve Frankfurtu

Nejen pro příznivce Paula Coelha jsme do článků přidali autorův proslov přednesený 14. října 2008 na zahajovací tiskové konferenci Knižního veletrhu ve Frankfurtu - Paulo Coelho – Spisovatel jako pop star.

racer, 02.12.2008

Virtuální výstava

Virtuální výstava pořádaná při příležitosti 100 miliónů prodaných výtisků knih Paula Coelha.
Paulo Coelho vyzývá své čtenáře, aby se stali součástí virtuální expozice, kterou pořádá při příležitosti 100 miliónů prodaných výtisků. Stačí jen vybrat svou oblíbenou knihu a vyfotit se s ní (kvalita fotografie nehraje roli). Fotografii spolu se jménem a národností je třeba zaslat na následující adresu paulocoelhocovers@gmail.com. Všechny zhotovené výtvory budou vystavovány v průběhu celého roku na paulocoelhoblog.com/virtual-exhibition/, kde si čtenář může expozici prohlédnout. Tento jedinečný nápad vznikl na základě výstavy v severozápadním španělském městečku Aviles pořádané ke 20. výročí vydání vůbec nejslavnější Coelhovy knihy Alchymista. Obsahem byly právě fotografie čtenářů držících svoji nejoblíbenější Coelhovu knihu.

Zdena Křikavová, Argo, 21.07.2008

přejít na začátek článku
přejít na menu