na úvodní stranu přeskočit menu
 

Poslední dosud nepublikovaný román Valkýry konečně v češtině

obálka knihy Paulo Coelho - Valkýry
Paulo Coelho - Valkýry
Přeložila Pavla Lidmilová
Slogan knihy:
Jestliže milujeme, svět se promění.
Dosud nevydaný román Paula Coelha

Hlavní postavou románu Valkýry je muž, který chce změnit vlastní život a jít za svým snem: vydá se do Mohavské pouště, hledá svého anděla strážného a posléze chce dosáhnout hlubokého poznání sebe sama i okolního světa. Paulo ví, že poušť není tak vyprahlá a bezútěšná, jak vypadá. Skrývá v sobě příležitosti k novým, fascinujícím setkáním. Daleko od světského chaosu zde žije mladý mistr Tradice a také skupina válečnic, Valkýr, brázdících poušť na svých koních. Ti všichni Paulovi pomohou dosáhnout cíle.

Paula na jeho pouti doprovází jeho družka Chris. Jejich putování je zároveň duchovní i skutečné, plné neobvyklých událostí. Stane se výzvou vzájemné lásce i všemu, v co věří, ale nakonec jim také ukáže cestu k Pravé lásce a Pravému poznání.

Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy, přeložené do 69 jazyků, ve 160 zemích.
Narodil se v srpnu 1947 v Rio de Janeiru, a ještě než se začal plně věnovat literatuře, pracoval jako ředitel divadla a herec, textař a novinář. Plodem jeho hudební spolupráce s Raulem Seixasem a dalšími brazilskými umělci jsou některé z nejlepších klasických skladeb v historii brazilského rocku.

V roce 1987 prošel Svatojakubskou cestou. Za rok po této pouti napsal Mágův deník. V následujícím roce vydal Alchymistu. Od té doby Paulo Coelho nastoupil dráhu, která z něho postupně učinila nejprodávanějšího brazilského autora všech dob a jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Spolupracuje s některými z nejvýznamnějších sdělovacích prostředků na celém světě a od roku 2002 zaujímá křeslo č. 21 v Brazilské literární akademii.

Z dalších děl Paula Coelha vydalo Argo romány U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Pátá hora, Veronika se rozhodla zemřít, Ďábel a slečna Chantal, Jedenáct minut, Záhir, Čarodějka z Portobella, Brida a Vítěz je sám. Nakladatelství Argo rovněž vydalo knihu Rukověť bojovníka světla a soubor vyprávění, úvah a myšlenek z let 1998-2005 pod názvem Jako řeka, jež plyne.
V roce 2009 vyšel česky Mág, obsáhlý životopis Paula Coelha, jehož autorem je známý brazilský publicista Fernando Morais.


Jedno z nejvýznamnějších děl Paula Coelha konečně vychází také v češtině. Tajemný, podivuhodný román líčí neuvěřitelné lidské a duchovní putování, které autor podnikl vzápětí po uveřejnění Alchymisty.

Předpokládané datum vydání: 2.11.2010

Oldřich Roun, Argo, 10.08.2010

přejít na začátek článku
přejít na menu