na úvodní stranu přeskočit menu
 

Připravuje se film Alchymista

Na jaře tohoto roku se začne s natáčením filmového ALCHYMISTY!

Světový bestseller a vůbec nejúspěšnější a nejznámější román Paula Coelha Alchymista se dočká filmového zpracování. Natáčet by se mělo začít na jaře či v létě roku 2009.

Oficiálně byly podrobnosti plánovaného natáčení s rozpočtem přes 60 milionů dolarů poprvé oznámeny na Filmovém festivalu v Cannes 2008 producentem Harvey Weisteinem. Ten svěřil režii Lawrenci Fishburnovi, který se bude zároveň podílet na scénáři a ztvární také titulní roli alchymisty.

U herce Lawrence Fishburna, nominovaného roku 1994 na Oscara, známého ale u nás především z filmů série Matrix, půjde o režijní debut. Harvey Weistein je jedním z nejvýraznějších producentů Hollywoodu, podepsán je pod mnoha úspěšnými tituly, jako jsou například Anglický pacient, Dobrý Will Hunting, Chicago nebo Zamilovaný Shakespeare.

Weinstein v Cannes také prohlásil, že do filmu chce v každém případě nějakým způsobem obsadit i herečku Penélope Cruz.

Natáčet se bude v Evropě, na Středním východě a v severní Africe, začít by se mělo na jaře nebo v létě roku 2009. V současné době probíhá casting na hlavní roli andaluského pastýře Santiaga.

zdroje: Reuters, Telegraph

Od prvního vydání Alchymisty loni uplynulo 20 let. Kniha byla přeložena do 67 jazyků a vydána ve více než 150 zemích. Prodáno bylo dosud přes 30 milionů výtisků.

Zuzana Micková, Argo, 16.01.2009

přejít na začátek článku
přejít na menu