na úvodní stranu přeskočit menu
 

Experiment s Čarodějkou z Portobella

nezařazené

Paulo Coelho chce převést svou poslední knihu na filmové plátno ve spolupráci s 15 režiséry, vybranými přes internet.

Spisovatel Paulo Coelho využívá možností internetu stále intenzivněji. „Je to médium, které mi umožňuje udržovat kontakt s mými čtenáři,“ říká. Tento měsíc byla po celém světě zahájena soutěž „Experiment s Čarodějkou z Portobella“, která má za cíl převést autorův poslední román Čarodějka z Portobella na filmové plátno. Paulo Coelho prostřednictvím tohoto projektu vyzívá své čtenáře, aby natočili příběh Athény z pohledu 15 vypravěčů, tedy 15 postav, skrze jejichž vyprávění hlavní hrdinku příběhu v knize poznáváme. Navíc je možné soutěžit i o nejlepší hudbu k jednotlivým částem filmu. Přihlašovat se zájemci mohou už nyní na blogu Paula Coelha (http://paulocoelhoblog.com/experimental-witch/).

Všechny příspěvky budou posuzovat čtyři nezávislé poroty, jejichž složení bude brzy oznámeno, a jejich rozhodnutím bude vybráno 15 nejlepších tvůrců (jeden ke každému z vypravěčů). Poté bude všechen materiál předán profesionálnímu filmovému střihači, který všech 15 vypravěčských pohledů propojí v jeden příběh, stejně jako je tomu v samotné knize. „Athéna, hlavní postava příběhu, bude ztvárněna různými herečkami. Ve filmu jednoho režiséra může být černoškou, v jiném zase světlovláskou. Tato rozmanitost snad věrně vystihuje záměr celé knihy, kterou tvoří jediný příběh vyprávěný z několika navzájem odlišných perspektiv,” vysvětluje Paulo Coelho. „Po dokončení budeme film prezentovat na filmových festivalech po celém světě, a stejně tak se jej pokusíme prosadit i do běžné distribuce.”

Ke každému z vypravěčských pohledů se může přihlásit 200 tvůrců, výběr nejlepších příspěvků bude tedy pro Paula Coelha i jeho tým velmi obtížný. „Čeká nás nesmírná práce, ale věřím, že její výsledek bude tím pravým zadostiučiněním. Pro mě je to jedinečná možnost sledovat vlastní práci pohledem jiných lidí, pro zúčastněné tvůrce bude projekt zase příležitostí zviditelnit se, především díky projekcím na filmových festivalech,” vysvětluje autor.

Pro přihlášení a účast na projektu tedy stačí navštívit stránky http://paulocoelhoblog.com/experimental-witch/ a vybrat si jednu z postav. Každý zájemce pak obdrží potvrzovací email a pravidla, kterými se bude třeba řídit při zasílání filmového nebo hudebního materiálu (ten může být v jakémkoli jazyce). Možnost přihlášení do projektu skončí 31. května 2008 a výsledky budou oznámeny 25. července 2008. Tvůrci, jejichž díla budou vybrána, obdrží odměnu 3000 euro za filmové příspěvky a 1500 euro za příspěvky hudební.


přejít na začátek článku
přejít na menu