na úvodní stranu přeskočit menu
 

Brida

obálka knihy Brida
název: Brida
orig. název: Brida
přeložil: Pavla Lidmilová
grafická úprava: Pavel Růt
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2008 (1. vydání)
ISBN: 978-80-7203-976-0
počet stran: 240
rozměry: 13,5×20,5cm
vazba: vázaná
anotace: Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy, přeložené do 66 jazyků, ve 160 zemích. Právě vychází jeho třetí román z roku 1990, ve kterém navazuje v jiné poloze na svůj proslavený román Alchymista.
Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice. Ve stále témž duchu, jemuž vděčí za svůj světový věhlas, Paulo Coelho vypráví o prvních krocích tehdy jednadvacetileté dívky, která se jednoho dne rozhodla, že svůj osud spojí s tajemstvími magie. Brida O’Fern, mladá Irka z Dublinu, se vždy zajímala o mystiku. Navštěvovala různé kurzy, v knihkupectvích listovala v knihách pojednávajících o dávných tajemstvích. Díky ponaučením Mága z Folku a své učitelky Wiccy se seznámí s Tradicí Luny, je zasvěcena za jarní rovnodennosti a poznává muže, s nímž chce spojit svůj další život, navazující na starobylé duchovní tradice. Příběh Bridy, která v osmdesátých letech minulého století hodlá jít cestou duchovního hledání podle dávných keltských tradic, spojuje autor s osudem mladé Loni v posledních dnech obléhání katarské pevnosti Montsegur v Okcitánii 13. století.

recenze:recenze knihy Brida Coelho, Paulo - Brida
autor, zdroj: BoboKing, Knihovnice.cz
hodnocení: 80%
ukázka: "Dřív než se Paulo Coelho stal slavným spisovatelem, byl ve světě znám jako mág, jemuž se přisuzují zvláštní schopnosti, jako přivolat déšť, kdy se mu zachce.": toto je úvodní věta z kapitoly nazvané Magie v knize rozhovorů Juana Arise s Coelhem.
jiné recenze: není dostupná žádná cizí recenze
ukázka z knihy:ukázka z knihy Brida Léto a podzim

možnost nákupu:Koupit knihu v internetovém knihkupectví Kosmas.cz internetové knihkupectví Kosmas.cz
- se slevou 15%
další odkazy: Brida
- detail knihy na stránkách nakladatelství Argo

přejít na začátek článku
přejít na menu